Witam Cię serdecznie na mojej stronie,

mam na imię Kasia i bardzo się cieszę się, że trafiłaś w to miejsce. Jeśli tu jesteś, to znaczy, że interesuje Cię zdrowe i zrównoważone podejście do życia i aktywności. Założyłam tą stronę, aby podzielić się swoim wieloletnim doświadczeniem w tym obszarze.

Nie znajdziesz tutaj żadnych informacji dotyczących “cudownych” planów treningowych ani diet typu cud-miód. Wiem to na pewno i przetestowałam na własnej skórze, że to się nie sprawdza. Może działa na niektórych, na mnie nie i wiem dobrze, że jest grono osób, dla których reżimowe podejście do jedzenia i aktywności jest czymś przytłaczającym. Jestem jedną z nich. Jakiś czas temu próbowałam dopasować się do tych ogólnie przyjętych norm. Ćwiczyłam dużo, starałam się jeść zdrowo i stać się “lepszą wersją siebie”. Za mocno.  Każde odstępstwo, którego przecież nie było w planie owocowało gigantycznym poczuciem winy i frustracją. Byłam kilkanaście kilogramów cięższa, borykałam się z zespołem przewlekłego zmęczenia i niezidentyfikowanymi bólami w obrębie narządu ruchu. 

Od tego czasu, chociaż nie było to wcale tak dawno wiele się zmieniło. Odpuściłam, zrozumiałam, że nie jestem już sportowcem. Nie muszę wcale spełniać norm, które wyznaczyli inni. Zaczęłam ćwiczyć, to, co lubię, a było w czym wybierać. Przez lata próbowałam bardzo różnorodnych form od akrobatyki, którą trenowałam zawodniczo poprzez filipińskie sztuki walki aż po pilates. Zauważyłam, że to właśnie pilates i stretching mają na mnie najlepszy wpływ. Są to formy, które nie są zbyt obciążające i jestem po takich treningach w stanie funkcjonować, czego nie mogę powiedzieć o ciężkich formach treningowych, po których nie byłam w stanie podjąć wyzwań dnia codziennego.  Nie muszę chyba dodawać, że zrzuciłam paręnaście kilogramów, pozbyłam się dolegliwości bólowych, a  dni przeleżane w łóżku pozostały mglistym wspomnienie.

Chcę pomóc Ci znaleźć równowagę, czymkolwiek ona jest dla Ciebie. Znajdziesz tutaj filmiki i propozycje efektywnych ćwiczeń, które spokojnie będziesz mogła wpleść w plan swojego dnia. Nie hołduję sloganom typu “dzień bez treningu to dzień stracony”, odpuszczam bez wyrzutów sumienia, pozwalam sobie na małe przyjemności, co w moim mniemaniu jest kluczowe dla równowagi zarówno fizycznej jak i psychicznej.

Więcej o mojej historii możesz przeczytać tutaj

Kwalifikacje

Nazywam się Katarzyna Grządka. Z wykształcenia jestem magistrem gospodarki przestrzennej. Zawodowo zajmuję się jednak ruchem. Przez długie lata trenowałam akrobatkę sportową, co jak sądzę ukształtowało mnie na zawsze.

W 2003 roku zakończyłam karierę sportową. W 2009 roku uzyskałam uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej. Jestem instruktorem fitness, pilates oraz trenerem personalnym. Prowadzę zajęcia grupowe oraz treningi personalne. Wciąż się szkolę, aby podnosić swoje kwalifikacje i jak najlepiej pomagać swoim podopiecznym.

Dlaczego

Zajmuję się pracą z ludźmi ponieważ wierzę, że jedyne miejsce, gdzie mieszkamy to nasze ciało. Nie da się uciec od bólu, dysfunkcji czy niezadowolenia. Moją metodą na utrzymanie zdrowia, sprawności i figury stały się treningi inspirowane pilatesem i stretchingiem. Dlatego chcę się podzielić nimi również z Tobą. Dzięki tej metodzie szybko i sprawnie wróciłam do formy po ciąży. Ogromną motywację czerpię z pracy z moimi podopiecznymi, którzy każdego dnia dostarczają mi dowodów na to jak ogromną wartość stanowi praca z własnym ciałem.