dd4e5842c7cfda06a29daf10e1a10edb

Źródło: pinterest.com

Idą święta, a wraz z nimi spotkania z rodziną przy suto zastawionym stole. Wędrujemy od jednych krewnych do kolejnych i dobrze! Po to właśnie są Święta! Podczas tych dni, które są niejako odzwierciedleniem zimowego rozleniwienia i  zatrzymania, sporo czasu spędzamy siedząc i… jedząc! A co potem? Sprawmy, aby te święta nie wiązały się z desperackimi deklaracjami  na liście noworocznych postanowień, bo to po prostu nie działa!

  • Po pierwsze i najważniejsze – ZERO wyrzutów sumienia. Nie działają one jak motywator, a wręcz przeciwnie sprawiają, że czujemy się gorzej i mamy mniej siły aby cokolwiek robić. Święta to czas radosnego odpoczynku, dlatego ciesz się chwilą. Postaraj się jednak aby wszystko pozostało w miarę blisko od złotego środka 😉
  • Pozwól sobie na małą przyjemność, kiedy jest ona tego naprawdę warta.
    Wszystko jest dla ludzi, ale z umiarem moi drodzy. Oczywiście nie namawiam do tego, aby odejść od wigilijnego stołu i zmiksować sobie zielony koktajl (nie ta pora roku), wręcz przeciwnie! Delektujmy się pysznymi potrawami, jednak pamiętajmy o umiarze i o ile jeden kawałek ciasta czy tortu jest ok, o tyle trzeci może być już lekką przesadą 😉
  • Zjedz odpowiednio wcześnie.
    Osobiście po wigilijnym wieczorze czuję się ociężała, a mój brzuch pełen. Późne biesiadowanie, nie jest najlepszą opcją dla naszego układu trawiennego, który najzwyczajniej w świecie wieczorem… śpi. Żołądek i jelita będą miały naprawdę trudne zadanie, jeśli zdecydujemy się na ciężkostrawne potrawy po 19.00. Postarajmy się zjeść lżejsze potrawy i unikać słodyczy, trzustka i wątroba wam podziękuje.
  • Ruszaj się!DSC_2646
    Wszystko jest już przygotowane, posprzątane, jednym słowem nie trzeba zbyt wiele ogarniać. Warto wykorzystać wolny czas na ćwiczenia. Szczególnie, że w te dni naprawdę jemy i siedzimy więcej niż zwykle. Poczujesz się fantastycznie nawet po 20-minutowym treningu. Możesz wyjść na spacer, pobiegać, poćwiczyć pilates, zrobić COKOLWIEK co wiąże się z aktywnością fizyczną. Lista jest dłuuuuuga i masz z czego wybierać.

 

Życzę wspaniałych, pełnych rodzinnego ciepła Świąt Bożego Narodzenia,

Kasia